Bizimle iletişime geç

Yazar Betül Nasöz ile yaptığımız röportaj sizlerle…

Edebiyat

Yazar Betül Nasöz ile yaptığımız röportaj sizlerle…

Dionysos Channel  

1. Kitaplarınızı yazarken nelerden esinlendiniz?

Betül Nasöz; Aslında bu kadına şiddet hikâyeleri çok uzun yıllardır dünyanın her yerinde var olan bir sorun.Kadına yönelik şiddet, kadınların cinsiyetleri nedeniyle maruz kaldıkları fiziksel, cinsel, psikolojik acı kadınların keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakılmaları sorunu üzerinde çalışmalarımı okuyucularla buluşturmama sebep oldu.

2. Kitaplarınız hakkında bir cümle kurmanızı istesek bu cümle ne olurdu?

Betül Nasöz; Özgür ve adil bir yaşam.

3. Yeni bir projeniz varmıdır, varsa kısa bir bilgi verir misiniz?

Betül Nasöz; Şu an hem hazırda olan hem de hazırlanan bir çok projem var . Okuyucularıyla buluşmayı bekliyorlar .Toplumsal sorunlarımız maalesef devam ettiği sürece bu konu üzerinden kadınların hikayelerini anlatmaya devam edeceğim.

4.Yazmak size neler hissettirir?

Betül Nasöz; Yazdığım kitaplarda işlediğim konulardan mı? Bilemiyorum derin bir üzüntü duyarak her satırı yazıyorum. Diğer yandan inandığın yolda ses olabileceğini düşünmek. Aslında benim için karmaşık duygular.

5.Bu yola çıktığınızda hedefiniz neydi ve şuan ulaştınız mı?

Betül Nasöz; Ben doğruluğuna inandığım bir yola çıktığımı düşünüyorum. Hedeflerim de bu doğrultuda toplumsal sorunları minimuma indirmek için çalışmalar yapmak , insanların seslerini duyurmak .bende varım ,burdayım beni de görmelisin diyen her insanın hikayesini anlatmak uzun ve engebeli bir yol. Bu uzun ve zorlu bir süreç ulaşmak için daha çok zamanım var.

6. Kitaplarınız hakkında kısa bir bilgi verir misiniz, genellikle konu aralığınız nedir?

Betül Nasöz; Aslında bakacak olursak toplumsal sorunlara değiniyorum . sevmek şiddete dönüşüyor da ilk kitabım deli reçeli ‘nin davamıdır. Kadına şiddetin her türünü şiirsel bir dille anlatıyorum kitaplarımda .

7. Eserinizin tanıtımı için nasıl bir çalışma yaptınız?

Betül Nasöz; Sosyal medya ile yürütüyorum.

8. Eserinizi hangi gazetelerden inceleyebiliriz?

Milliyet kültür sanat , oksijen kültür sanat eki , ilkses kültür sanat vs inceleyebilirsiniz.

9. Haber siteleri hakkında söylemek istediğiniz bir şey varmıdır?

Betül Nasöz; Hayır

10. Çok bilinen haber kanallarına nasıl ulaştınız, kısaca bilgi verir misiniz?

Betül Nasöz; Ben bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum . Çünkü birçok kişi bana ulaşıp tanıtım yapmak istediklerini söylüyorlardı. Sonra her şey kendiliğinden gelişti .

‘ Betül Nasöz ile sizler için bir röportaj yaptık. Sorularınızı cevapladı ve yazarlık hakkında bir kaç yanıt verdi. Saygılarımızı sunuyoruz.’

Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Üst