Bizimle iletişime geç

Şair Semra Türkmenli ilk defa konuştu!

Dionysos Channel  

Magazin

Şair Semra Türkmenli ilk defa konuştu!

Dionysos Channel  

Semra Türkmenli ilk defa eseri hakkında konuştu!

‘ Ben Semra Türkmenli yazmaya, okumaya çok zaman ayırmayan birisiydim. Bir gün şiir okurken yazmak istediğimi fark ettim. Yazmaya hevesli olduğumu ve buna yönelmek istediğimin çok geç farkına varmıştım. Bu ilgiyi içime gömmek yerine yavaş yavaş şiir yazmaya başladım. Bir cafe de otururken gördüğüm hizmeti, samimiyeti yazdım. Yolda yürürken omuzları düşmüş ama hala ayakta durup eliyle oğlunu yürüten anneyi gördüm ve bunu yazdım. Yazdım diyorum ama yazarken de hissettim. Anne olmayı, hizmet etmeyi hissetmeye çalıştım.

Genelde hep gördüklerimi, duyduklarımı, yaşadıklarımı ve tecrübelerimi yazdım. Konularda sınırlı olmak yerine her konuda yazmayı tercih ettim. Beni içine alan bir kalıp yoktu bu yüzden kalıplara sığmak yerine özgür olmayı seçtim.Aşka, sevgiye, yüreğe, acıya, dünyaya, hayata, insanlara yazdım. Yazdığım her şiir yaşanmışlıkları taşır üzerinde, yaşanmışlıklar ise hisleri taşır…

Ben her yazdığım şiire his kattım. Yolda, evde, iş yerinde yazdım. Yazmak hayatımın dönüm noktası olduğunda anladım ki artık ben yazar olmak istiyorum. Yazarlıktan da öte insanlara dokunmak istiyordum. İşte bu yüzden Gönül Dilinden Kaleme eserim çıktı. Artık sizlere emanet umarım sevgi, saygı ve tüm içtenliğiniz ile okursunuz.

Sevgiyle kalın…’

Semra hanım yazmaya baslama ve sonrasındaki sürecini böyle dile getirdi. Umarım emanetine sevgiyle sahip çıkabiliriz.

Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Üst