Bizimle iletişime geç

Nurcan İmzaoğlu Kimdir? Kitap Yazma İsteği Nasıl Başladı?

Dionysos Channel  

Kültür ve Sanat

Nurcan İmzaoğlu Kimdir? Kitap Yazma İsteği Nasıl Başladı?

Yazar Nurcan İmzaoğlu kendisi hakkında merak edilen soruları cevapladı! İşte detaylar…

Dionysos Channel  

Kitap yazma isteğiniz nasıl başladı?

Yazı yazmayı tutku haline getirdiğim için hayatımın her döneminde vardı. Bunu daha kapsamlı bir hale getirmek ise liseye gittiğim dönemde hayallerimin arasına girdi.

Kitap yazarken kendinizi rol model aldığınız birisi var mı ?

Aslında bir değil birden fazla insan var. Yolda yürürken şahit olduğum bir olay bile kağıt ile aramda köprü olabiliyor. Yani belli bir insandan ziyade ilgimi çeken her şey kurgularımı şekillendirmeme sebep olabiliyor.

Kitap yazarken nelerden ilham alıyorsunuz ?

Kitap yazarken daha ziyade hayal dünyam bana yardımcı oluyor. Kendi yaşadığım olaylar da dahil karşılaştığım her şey hayal dünyamda farklı bir boyuta giriyor ve bana ilham oluyor.

Çocukluğunuzda kitapla ilişkiniz nasıldı ?

Çocukluğumda şiir kitaplarını daha çok severdim. Kendi yazdığım şiirlerim ve kısa hikayelerim vardı. Arkadaşlarıma okumak beni mutlu ederdi.

Eserinizi tamamladığınızda neler hissettiniz?

Eserimi tamamlayıp final bölümünü de yazdıktan sonra yeni doğmuş bir bebeği kucağıma almış gibi hissettim. Heyecan yüklü ve emek dolu duygulardı.

Kadın Gibi eseri hakkında geleceğe yönelik neler planlıyorsunuz?

Gelişigüzel ya da sadece yazmak için yazılmış bir eser asla değil. Tamamlanması iki yılımı aldı ve ortaya çıkan sonuçtan çok memnunum. O yüzden Kadın Gibi eserimle birlikte birçok insanın hayatına dokunacağımı düşünüyorum. Bu da beni gelecekte çok daha güzel yerlere getirecek.

Gelecekte ne gibi türde eserler çıkarmayı planlıyorsunuz?

İlk kitabım Aşkın Karanlık Yüzü gençlik aşkını konu alan bir eserdi. Kadın Gibi ise tüm kadınların ruhuna dokunacak türde bir eser oldu. Tekrar kalemi elime aldığımda birden fazla türde eser yazmak istiyorum. Gerilim türünde bir roman yazmak ile deneme türünde bir eser yazmak kafa kafaya yarışıyor. Galiba iki türde de zamanı gelince eserler ortaya çıkarmaya çalışacağım.

Dionysos Channel  

Nurcan İmzaoğlu Kimdir?

Yazmayı ve hayal etmeyi hayatının her dönemine yansıtan bir insanım. Halihazırda ikinci kitabımı okuyucularımla buluşturduğum için de oldukça mutluyum. Çocuk Gelişimi mezunuyum ve aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Adalet bölümü öğrencisiyim. Her şeyden önemlisi ise 3 çocuk annesiyim.

Rating
Users (0 votes) {{ reviewsOverall }} / 5
What people say... Leave your rating
Сортировать:

İlk yorum bırakan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

На этот отзыв еще нет ответов.

Avatar
Show more
Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Üst