Bizimle iletişime geç

Niğde’de başıboş köpek terörü: 6 yaşındaki anaokulu öğrencisine 11 dikiş atıldı!

Dionysos Channel  

Gündem

Niğde’de başıboş köpek terörü: 6 yaşındaki anaokulu öğrencisine 11 dikiş atıldı!

Niğde’de okul çıkışı parka giden 6 yaşındaki Yiğit Uyguç, başıbaş köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin ısırıklarına maruz kalan çocuğa 11 dikiş atıldı.

Niğde’de başıboş köpek terörü

Niğde’de bulunan Merkez Dere Mahallesi’nde geçtiğimiz Çarşamba günü korkunç bir olay yaşandı. Okuldan çıktıktan sonra annesiyle parka giden 6 yaşındaki Yiğit Uyguç, başıboş köpeğin saldırısına uğradı. 

6 yaşındaki Yiğit Uyguç, saldırı esnasında yüzünden, elinden ve göğsünden yaralandı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Uyguç’un vücuduna 11 dikiş atıldı.

“Döndüğümde köpek çocuğumun üzerindeydi”

Anne Özgen Uyguç, yaşadığı korkunç olayı: “Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu’ndan aldıktan sonra oğlum parkta oynamak istedi. Bu sırada ben de başka bir veliyle konuşarak gidiyordum, 4-5 saniye içerisinde oldu. Oğlum birden ‘anne’ diye bağırdı. Ben döndüğümde köpek çocuğumun üzerindeydi. Koşup yetişene kadar yüzünü parçalamış, göğsünü ve elini ısırmış. Çevredekiler de yardım etti, kaldırdık çocuğu banka oturduk. Köpek yine oradaydı, bir de saldırıyordu. Başka bir veli ambulansa haber verdi. Ambulans geldi, hastaneye gittik. Çocuğun yüzüne 10-11 dikiş atıldı. Göğsünü ısırmış, biraz daha değerin olsaydı kalbine gelebilirdi. Allah korusun bunun vebalini kim verecek? Yüzünden bir parça koparttı, çok kötüydü. Psikolojim bozuldu, sabaha kadar uyuyamadım.” ifadelerini kullanarak anlattı.

“Ne gerekiyorsa peşindeyim”

Baba Yavuz Uyguç ise yaşanan olaya ilişkin: “Başıboş köpekler sürekli tehdit oluşturuyor. Diğer insanlara da saldırıyor. İnsanların böyle sürekli canı yanıyor. Yasal mercilere de başvurdum. Ne gerekiyorsa peşindeyim. Benim çocuğumda olmaya bilir, başka bir çocukta olabilir. Kimsenin canı yanmasın bu tip olaylarla” ifadelerini kullandı.

Köpeğin saldırısına uğrayan minik Yiğit Uyguç ise, saldırı sırasında çok korktuğunu ifade etti.

Rating
Users (0 votes) {{ reviewsOverall }} / 5
What people say... Leave your rating
Сортировать:

İlk yorum bırakan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

На этот отзыв еще нет ответов.

Avatar
Show more
Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Yorum Yap

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Üst